GENIUS FALCON 20 do 2000kg

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 2 980,00 zł 2980.00
Cena w innych sklepach: 3 049,17 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

JUMBO 20

Napęd elektromechaniczny do bram przesuwnych do użytku przydomowego i półprzemysłowego dla skrzydła o maksymalnym ciężarze 2000 kg.

 

Zastosowania

Modele JUMBO 20 przeznaczone jest do automatyzacji bram wjazdowych o długości maksymalnej 15m i ciężarze do 2000 kg . Zastosowany w nim silniki 230V zapewnia większą siłę pracy niż w modelach 12/24V, a jego konstrukcja oparta wyłącznie na przekładniach metalowych i precyzyjnym łożyskowaniu wału głównego gwarantuje niezawodną obsługą bramy przesuwnej o dowolnej konstrukcji przez długie lata. Model ten wyposażony jest w magnetyczny wyłącznik krańcowy.

 

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Zastosowana najnowocześniejsza centrala sterująca 748D zapewnia możliwość wyboru i programowania wszelkich parametrów pracy, a dodatkowo jest wyposażona w funkcje zwiększające użyteczność, bezpieczeństwo i kulturę pracy, takie jak: otwarcie częściowe (przejście dla pieszych), regulowane spowolnienie i wyhamowywanie przed zatrzymaniem bramy, sygnalizację przeglądu okresowego (licznik cykli pracy) i wiele innych, w większości nieosiągalnych w modelach konkurencyjnych.


 
Napęd zawiera wbudowaną centralę sterującą 748 D
 
 

Wybrane funkcje realizowane przez centralę 748 D, które znacznie ułatwiają obsługę i poprawiają kulturę pracy:
 
Hamowanie bramy  
Funkcja która wpływa na kulturę pracy bramy ? tuż przed zakończeniem zamykania i otwierania napęd zmniejsza prędkość bramy. Odcinek ruchu ze zmniejszoną prędkością regulowany jest od 0 do 7cm. Unikamy tym samym denerwujących stuknięć szczególnie przy zamykaniu  
 
Cofnięcie bramy po zatrzymaniu  
Funkcja , dzięki której napęd nie dociska bramy do słupka (ogranicznika). Ma to znaczenie dla lżejszego odblokowania, a zimą zmniejsza się możliwość przymarzania skrzydła bramy do słupka (ogranicznika). Cofnięcie regulowane od 0 do 2cm  
 
Start z maksymalną siłą ciągu  
Funkcja szczególnie przydatna dla bram działających nieco ciężej   w skrajnych położeniach, jak i dla wszystkich bram w okresie zimowym ? napęd startuje z max siłą ciągu, dzięki czemu pokonuje większe opory na starcie (odrywa przymarzniętą bramę) po czym kontynuuje pracę z mocą nastawioną (optymalną) .  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FAAC JUMBO 20 - Charakterystyka techniczna:
Zasilanie 230 Vac, 50 Hz
Pobór mocy 800 W
Pobór prądu 3,5 A
Maksymalna siła ciągu 1500 N
Maksymalny moment obrotowy 45 Nm
Koło zębate Z16
Maksymalna prędkość przesuwu 10 m/min.
Wyłącznik krańcowy magnetyczny
Zabezpieczenie termiczne 140 °C
Stopień ochrony IP44
Ciężar 15 kg
Zakres temperatur pracy -20°C + 55°C
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl